Filmy szkoła, pieniądz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szkoła, pieniądz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Dzieci Malinowskich, po wyjeździe rodziców za granicę, zostały same z opiekunami, którzy okazali się złodziejami i doszczętnie obrabowali ich mieszkanie. Młodzi nie załamują się jednak, lecz postanawiają zarobić pieniądze, by odkupić skradzione rzeczy. Okazuje się, że mają smykałkę do interesów. Wkrótce Malinowscy obracają milionami i planują dalsze inwestycje.


Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.

Kick-Ass

7,0
8,3
Dave Lizewski (Aaron Taylor-Johnson) to niczym niewyróżniający się uczeń szkoły średniej mieszkający samotnie ze swym ojcem. Ma kilkoro przyjaciół i jest wielkim fanem komiksów. Jego życie nie jest fascynujące ani trudne. Prześlizguje się z dnia na dzień. Pewnego dnia chce to zmienić - podejmuje prostą decyzję: zostanę Superbohaterem! Mimo iż wie, że nie posiada żadnej mocy...
Dwie diametralnie różne kobiety poznają się w szkole swych dzieci i zaprzyjaźniają. Gdy pewnego dnia ekscentryczna Emily nie odbiera syna, opiekująca się nim łatwowierna Stephanie postanawia zrobić wszystko, by odnaleźć zaginioną.
Greg Heffley, dzieciak, dzięki któremu mięczaki stały się popularne, powraca w przezabawnej kontynuacji filmu opartego na motywach bestsellerowej powieściowej serii! Po przejściach z serem, Greg zaczyna siódmą klasę z nienaruszoną pewnością siebie i przyjaźniami oraz okiem skierowanym na nową dziewczynę w mieście, Holly Hills. Jednak w domu sprawy wymykają się spod kontroli, szczególnie te, związane ze starszym bratem, Rodrickiem. Greg odkrywa, że jednak istnieje coś gorszego od szkoły – jego własna rodzina!
Eli (Myles Truitt) znajduje nowoczesną broń niewiadomego pochodzenia. Gdy używa jej w obronie brata (Jack Reynor) będą zmuszeni uciekać nie tylko przed lokalnym gangiem, ale i przed jej tajemniczymi właścicielami.
Perypetie policjantów pracujących na 13 posterunku. Są oni niezdarni i pechowi.
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…