Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
John Singleton |
8,0
|
|
Frank Davis
(asystent)
|
||
Bruce Franklin
(asystent)
|
||
Christian Clarke
(asystent)
|
||
Jason Roberts
(asystent)
|
||
Cheeba White
(asystent)
|
||
Karen Radzikowski
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Brian Moon
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Terry Leonard
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Ty Arnold
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Diane Calhoun
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Michael Waxman
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Hans Berggren
(asystent) (Los Angeles) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Melanie Grefe
(druga ekipa) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Zience
(dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Derek Haas
(również) (historia)
|
||
Michael Brandt
(również) (historia)
|
||
Gary Scott Thompson
(postacie) (historia)
|
||
Alicia Accardo
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Trisha Burton
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Producenci | Ocena | |
Neal H. Moritz
producent
|
6,0
|
|
Jonas Barnes
producent (asystent)
|
||
Russell Brown
producent (asystent)
|
||
Charline St. Charles
producent (asystent)
|
||
Heather Lieberman
współproducent
|
||
Michael Fottrell
producent wykonawczy
|
||
Lee R. Mayes
producent wykonawczy
|
||
Pamela Lyn Weiss
producent wykonawczy (asystent)
|
||
Terry Miller
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Josué D. Aguilar
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Oscar Aguirre
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lillian Awa
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jeannie Belgrave
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Anthony Bodden
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sonja Christoph
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Chris Corrado
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Cristy Fuentefria
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Tara Grieco
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Logan Hard
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Marc W. Havener
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Esteban Hernandez
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Erica P. Ignacio-Beck
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Marlon Johnson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
James Joyner
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Russell E. Katzman
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ryan Krayser
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Christian Labarta
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Eduardo Lytton
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jaime Martinez
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Betsy Megel
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Robert B. Morrison
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kenneth Pratt
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Gabriel Quintero
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Stephanie Lundy
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Dixiana Rubio
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Shupai Rwizi Sr.
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Scott T. Sudduth
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Chad Tingle
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Leon P. Watkins
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Paul Wilson-Young
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Mary Adeline Wright
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Steve Dale
kierownik produkcji (asystent) (druga ekipa)
|
||
Jeff L. Anderson
kierownik produkcji (asystent) (rownież) (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
David Marder
nadzorca produkcji
|
||
Matthew Binns
nadzorca produkcji (druga ekipa)
|
||
Lisa Rodgers
nadzorca postprodukcji
|
||
Valerie Delahaye
nadzorca postprodukcji
|
||
Jane Everett
koordynator produkcji
|
||
Elayne Keratsis
koordynator produkcji
|
||
Jason Tamez
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Simi Wein
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Elizabeth Dean
koordynator postprodukcji
|
||
Christopher De Stefano
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Heather Short
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ron Lynch
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Paul Walker
Brian O'Conner
|
8,0
|
|
Tyrese Gibson
Roman Pearce
|
7,4
|
|
Eva Mendes
Monica Fuentes
|
7,5
|
|
Cole Hauser
Carter Verone
|
7,3
|
|
Ludacris
Tej
|
6,9
|
|
Thom Barry
Agent Bilkins
|
||
James Remar
Agent Markham
|
7,0
|
|
Devon Aoki
Suki
|
||
Amaury Nolasco
Orange Julius
|
7,5
|
|
Michael Ealy
Slap Jack
|
||
Jin Au-Yeung
Jimmy
|
6,0
|
|
Edward Finlay
Agent Dunn
|
||
Mark Boone Junior
Whitworth, detektyw
|
7,3
|
|
Matt Gallini
Enrique
|
||
Roberto Sanchez
Roberto
|
||
Eric Etebari
Darden
|
||
John Cenatiempo
Korpi
|
6,0
|
|
Troy Brown
Paul Hackett
|
||
Corey Michael Eubanks
Max Campisi
|
||
Sammy Maloof
Joe Osborne
|
||
Troy Robinson
Feliz Vispone
|
||
Jose Perez
Jose
|
||
Sincerely A. Ward
Dziewczyna Slap Jacka
|
||
Nievecita Dubuque
Kumpela Suki
|
||
Tequilla Hill
Kumpela Suki
|
||
Bettina Huffer
Kumpela Suki
|
||
Phuong Tuyet Vo
Kumpela Suki
|
||
Felecia Rafield
Detektyw
|
||
Mateo Herreros
Detektyw
|
||
Walter "Duke"Foster
Detektyw
|
||
Zachary L. Mann
Agent Służby Celnej Stanów Zjednoczonych
|
||
Marc Macaulay
Agent
|
||
Cobette Harper
Agent
|
||
Limary Agosto
Kelnerka
|
||
Tony Bolano
Ogrodnik
|
||
Tara Carroll
Uwodzicielka
|
||
Neal H. Moritz
Policjantka
|
6,0
|
|
Marianne M. Arreaga
Pilot policyjnego śmigłowca
|
||
Tamara Jones
Celnik
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Matthew F. Leonetti
(kierownik zdjęć)
|
||
Michael E. Matteson
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Tim Black
(pomoc techniczna)
|
||
Jonathan Dugas
(pomoc techniczna)
|
||
Anthony Gregori
(pomoc techniczna)
|
||
Marvin Haven
(pomoc techniczna)
|
||
Michael L. Larson
(pomoc techniczna)
|
||
Anthony Mollicone
(pomoc techniczna)
|
||
Raymond Orraca
(pomoc techniczna)
|
||
Brian Pruitt
(pomoc techniczna)
|
||
Luciano Blotta
(pomoc techniczna)
|
||
Todd Fullerton
(pomoc techniczna)
|
||
Scotty Goudreau
(pomoc techniczna)
|
||
Jeb Johenning
(pomoc techniczna) (również) (druga ekipa)
|
||
Dauv McNeely
(pomoc techniczna)
|
||
Larry Markart
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
David Arnold |
7,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Sanja Milković Hays |
7,0
|
|
Yaa Boaa Aning | ||
Valerie Fusaro | ||
Lorenzo Hearns Jr. | ||
Heather Holmes | ||
Lawrence Quon | ||
Jimmy Star | ||
Irena Stepic | ||
Camille Argus
(nadzorca kostiumów)
|
||
E. Melanie Moore
(projektant kostiumów) (asystent)
|
||
Catherine Peña
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Dallas Puett |
7,0
|
|
Bruce Cannon | ||
Justin Bourret
(dodatkowy)
|
||
Scott Janush
(asystent)
|
||
Maggie Ostroff
(asystent)
|
||
David Raymond
(asystent)
|
||
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
|
||
Jeff Smithwick
(laborant-opisywacz)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Tom Boyd
wykonawca muzyki (obój)
|
||
James Thatcher
wykonawca muzyki (waltornia)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Hallie D'Amore
główny charakteryzator
|
||
Carla Antonino
charakteryzator
|
||
Erin Koplow
charakteryzator
|
||
Linda Melazzo
charakteryzator
|
||
Leo Corey Castellano
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Lee Grimes
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Bill McCoy
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Mark Wittenberg
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Pauletta O. Lewis
główny stylista
|
||
Donna Battersby Greene
fryzjer
|
||
Carol Raskin
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Keith Brian Burns
scenograf
|
6,0
|
|
Lawrence A. Hubbs
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Liba Daniels
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Warren Drummond
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Liba Daniels
dyrektor artystyczny (druga ekipa)
|
||
Philip Schneider
główny rekwizytor
|
||
Kevin Long
główny rekwizytor (również) (druga ekipa)
|
||
Chris Alicia Jr.
rekwizytor
|
||
Stephen P. Durante
rekwizytor
|
||
John Pantesco
rekwizytor
|
||
Kenneth Sayers
rekwizytor
|
||
Fred Schwendel
rekwizytor
|
||
Dan Wilkerson
rekwizytor
|
||
Nicholas Scott
projektant wnętrz
|
||
Jon Danniells
dekorator wnętrz
|
||
Rick Simpson
dekorator wnętrz
|
||
Arturo Mendez
malarz
|
||
Roger Sherman
malarz
|
||
Brian McGee
scenopis obrazkowy
|
||
Jean-Francois Mignault
grafik koncepcyjny
|
||
Kon Iliov
koordynator konstrukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rob Prior
plakacista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Scott Sanders
projektant dźwięku
|
8,0
|
|
Ann Scibelli
projektant dźwięku
|
||
Bill Meadows
operator dźwięku
|
||
Mark Ormandy
dźwięk (dodatkowy)
|
||
Douglas Shamburger
mikrofoniarz
|
||
Greg Hedgepath
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Ben Wilkins
montaż dźwięku
|
||
Derek Sample
montaż dźwięku
|
||
Marc Meyer
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Bob Bowman
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Michael Hertlein
montaż dialogów
|
||
Edmond J. Coblentz Jr.
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Hector C. Gika
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Michael Kamper
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Randy Kelley
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Alan Rankin
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Roland N. Thai
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Peter Zinda
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Kenneth L. Johnson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Tom Ozanich
projektant dźwięku
|
||
James Moriana
imitator dźwięku
|
||
Jeffrey Wilhoit
imitator dźwięku
|
||
Jordan Corngold
montaż muzyki
|
||
Carlton Kaller
montaż muzyki
|
||
Philip Rogers
operator postsynchronu
|
||
Dean Drabin
mikser postsynchronu
|
||
Chris Carpenter
mikser ponownego nagrania
|
||
Rick Kline
mikser ponownego nagrania
|
||
Andy Koyama
mikser ponownego nagrania
|
||
Derek Sample
mikser ponownego nagrania
|
||
Nerses Gezalyan
mikser imitacji
|
||
Mark Weber
mikser (druga ekipa)
|
||
Scott Clements
okablowanie (rezerwowy)
|
||
Rob Playford
programowanie muzyczne
|
||
Charles Deenen
projektant dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Glueck
technik dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shie Rozow
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Durk Tyndall
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Tim Walkey
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Chris Adams
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Craig Tex Barnett
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Bob Graham
koordynator efektów specjalnych
|
||
Jon Bethke
technik
|
||
Howard Cross
technik
|
||
Peter Damien
technik
|
||
Ken Gorrell
technik
|
||
Kevin Harris
technik
|
||
Mark Hawker
technik
|
7,0
|
|
Richard Lee Jones
technik
|
||
Steve Kelley
technik
|
||
Michael Kirchmeier
technik
|
||
Kevin R. Lester
technik
|
||
Mike Paris
technik
|
||
Richard E. Perry
technik
|
7,0
|
|
Mike Reedy
technik
|
||
Norman G. Sadler
technik
|
||
Ken Speed
technik
|
5,0
|
|
Russell Tyrrell
technik
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Mike McGowan
operator kamery
|
||
John S. Moyer
operator kamery
|
||
Ron Goodman
operator kamery
|
||
Frank Buono
operator kamery
|
||
David Norris
operator kamery (dodatkowy)
|
7,0
|
|
David S. Campbell
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Bob Scott
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Camilo Jarquin
operator kamery (asystent)
|
||
Peter Geraghty
operator kamery (asystent)
|
||
Sean P. Gilbert
operator kamery (asystent)
|
||
David Howard
operator kamery (asystent)
|
||
Andrew Fisher
operator kamery (asystent)
|
||
Chris Fisher
operator kamery (asystent)
|
||
Mark Santoni
operator kamery (asystent)
|
||
Marvin Lee
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Bill McConnell Jr.
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Barry Gross
oświetlenie
|
||
Jeffrey W. Petersen
oświetlenie
|
||
Gary Ryan
oświetlenie
|
||
PeiPei Alena Yuan
animator
|
||
Mamie McCall
animator
|
||
Thomas Dadras
animator
|
||
Fumi Mashimo
animator
|
||
Bill Taylor
efekty wizualne
|
6,0
|
|
Syd Dutton
efekty wizualne
|
||
Julie Orosz
producent efektów wizualnych
|
||
Mark Russell
producent efektów wizualnych
|
||
Michelle Eisenreich
producent efektów wizualnych
|
||
Crystal Dowd
producent efektów wizualnych
|
||
Mike Wassel
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Thad Beier
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Johnny Alves
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Collin Fowler
koordynator efektów wizualnych
|
||
Lynn M. Gephart
koordynator efektów wizualnych
|
||
Sharon Smith Holley
montaż efektów wizualnych
|
||
J.C. Robaina
kaskader
|
||
Kerry Rossall
kaskader
|
||
George A. Sack Jr.
kaskader
|
||
Bill Scharpf
kaskader
|
||
Kyle Woods
kaskader
|
||
Oakley Lehman
kaskader
|
||
Malosi Leonard
kaskader
|
||
Matt Leonard
kaskader
|
||
Sli Lewis
kaskader
|
||
David S. Lomax
kaskader
|
||
Rich Minga
kaskader
|
||
Bob Minor
kaskader
|
||
Eric Miranda
kaskader
|
||
Phi-Long Nguyen
kaskader
|
||
James Pratt
kaskader
|
||
Steve Holladay
kaskader
|
||
Kevin L. Jackson
kaskader
|
||
Rick LeFevour
kaskader
|
||
Bobby Aldridge
kaskader
|
||
Stanton Barrett
kaskader
|
||
Billy Bates
kaskader
|
||
Grady Allen Bishop
kaskader
|
||
Butch Brickell
kaskader
|
||
Bob Brown
kaskader
|
||
Tony Brubaker
kaskader
|
||
Brian Burrows
kaskader
|
||
Hal Burton
kaskader
|
6,0
|
|
Eric Chambers
kaskader
|
||
R.J. Chambers
kaskader
|
||
Stacy Courtney
kaskader
|
||
David D. Darling
kaskader
|
||
Dennis Deveaugh
kaskader
|
||
Alex Edlin
kaskader
|
||
Annie Ellis
kaskader
|
||
Jeannie Epper
kaskader
|
||
Kurtis Epper
kaskader
|
||
Debbie Evans
kaskader
|
||
Frank Ferrara
kaskader
|
||
Reece Fleetwood
kaskader
|
||
Cristy Fuentefria
kaskader
|
||
Denise Gallo
kaskader
|
||
Teri Garland
kaskader
|
||
J. Armin Garza II
kaskader
|
||
Clifford Happy
kaskader
|
||
Tom Harper
kaskader
|
||
Freddie Hice
kaskader
|
||
Mark Hicks
kaskader
|
||
Felipe Savahge
kaskader dublujący
|
||
Luis J. Silva
kaskader dublujący
|
||
Erik Solky
kaskader dublujący
|
||
Oakley Lehman
kaskader dublujący
|
||
Artie Malesci
koordynator kaskaderów
|
||
Terry Leonard
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
|
||
Troy Brown
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
|
||
Durk Tyndall
kierowca kaskader
|
7,0
|
|
Tim Walkey
kierowca kaskader
|
9,0
|
|
Mary Adeline Wright
kierowca kaskader
|
||
John Zimmerman
kierowca kaskader
|
||
Janine Mitchell
kierowca kaskader
|
||
Cord Newman
kierowca kaskader
|
||
Kiana Politis
kierowca kaskader
|
||
Rich Hopkins
kierowca kaskader
|
||
Don Abbatiello
kierowca kaskader
|
||
Corey Michael Eubanks
kierowca kaskader
|
||
Thomas Robinson Harper
kierowca kaskader
|
6,0
|
|
Michael Bernstein
kierowca precyzyjny
|
||
James Cheek
kierowca precyzyjny
|
||
Joop Katana
kierowca precyzyjny
|
||
Dave Kramer
kierowca precyzyjny
|
||
Amy Tomberlin
kierowca precyzyjny
|
||
Chick Bernhard
kierowca precyzyjny
|
7,0
|
|
Ed McDermott II
kierowca precyzyjny
|
||
Adam Klitzner
dubler
|
||
Kimberly Hardin
dobór obsady
|
||
Lori Wyman
dobór obsady (Floryda)
|
||
Billy Murphy
dobór obsady (asystent)
|
||
Leah Daniels Butler
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jonathan Cruz
dodatkowy dobór obsady
|
||
Barbara Harris
dobór głosu
|
||
Mike Risco
dodatkowy dobór obsady
|
||
Winsome Sinclair
dodatkowy dobór obsady
|
||
Michael Eaves
kolorysta
|
||
Kostas Theodosiou
kolorysta
|
||
Sam Tedesco
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Elizabeth Elwell
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Sherrill Smith
menedżer obiektów zdjęciowych (druga ekipa)
|
||
Susanne Ragnarsson
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Shawn Boyachek
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Joanne Gelberg-Justiz
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Jennifer Radzikowski
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Frederick G. Schroeder
dokumentacja scenograficzna (asystent)
|
||
Cyril O'Neil
konsultant
|
||
Kevin D. Reagan
konsultant
|
||
Kyle Robinson
konsultant
|
||
Pat Blymyer
konsultant
|
||
Craig Lieberman
konsultant (ds. technicznych)
|
||
Paul Stewart
konsultant (ds. muzyki)
|
||
Melodee Sutton
konsultant (ds. muzyki)
|
||
John S. Moyer
operator steadicam
|
||
Todd Spears
księgowy
|
||
Janette Evans
księgowy (druga ekipa)
|
||
Gino Falla
księgowy (asystent)
|
||
Lisa Furia
księgowy (asystent)
|
||
Laura Tiz
księgowy (asystent)
|
||
Chris Furia
księgowy produkcji
|
||
Lisa Jean Felski
księgowy postprodukcji
|
||
Lisa L. Martin
sekretariat produkcji
|
||
Ivor Shier
pilot helikoptera
|
||
Andy Martinez Jr.
dubler (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Marrero
kierowca precyzyjny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Benjamin Rowe
kierowca precyzyjny (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Evanko
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Filmore
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shanna Jacobs
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keifus Mathews
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anna Mercedes Morris
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chaz Roberson
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
John D. Sarviss
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
John-Clay Scott
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Todd Warren
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chrissy Weathersby
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Glenn R. Wilder
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jodi Lyn Brockton
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Workman
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Alexis Bahr
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin Ball
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Dale
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Baker
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Tom Bahr
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bobby Talbert
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…